Hellstrok

Ked bocian z pekla vyletí

Varenie piva sa stalo našim obrovským koníčkom. Z drobného varenia v hrnci (homebrewing) až po varenie v skutočnom pivovare. Ako domovariči sme sa zúčastňovali rôznych súťaží a stretnutí, kde sme spoznali veľa super ľudí. Pomáhali nám, radili a my sme pokorne počúvali o čom sa starší a skúsenejší rozprávajú a skúšali si ich rady overovať na domácom varení. Z malých zobákov sa tak stali neskôr kolegovia a priatelia. Na základe týchto vzťahov vznikol nápad skúsiť kočovať a variť si svoju značku piva.

V domácich podmienkach vybudované naše vlastné receptúry prenesené do varne oficiálneho minipivovaru. Stali sme sa sami teda amatérskymi sládkami, ktorí varia v prenajatých priestoroch spriatelených minipivovarov svoje vlastné oficiálne pivo.

Zameraný hlavne na vrchne kvasené pivá a varenie rôznych špecialít a nie stereotypných druhov piva, vyrážame zamútiť vody malého remeselného pivovarníctva Slovensku. Náš zámer je jasný! Variť poctivé remeselné pivo z kvalitných surovín, zabávať sa a popritom vzdelávať pivný národ! Nikdy nespadneme do hlbín hektolitrov vyrobených fádnych ležiakov. Hellstork je pripravený pocvičiť vaše chuťové bunky a ukázať vám jeden z najkrajších koníčkov na planéte!

Remeselný pivovar Hellstork

21.12.2012, v deň kedy bola vypočítaná ďalšia apokalypsa a koniec mayského kalendáru sme nasadli do našej Noemovej archy menom Kočovný pivovar Hellstork a vydali sme naproti rozbúreným vodám slovenského remeselného pivovarníctva. Posilnení túžbou zanechať v nej aspoň malú stopu sme vypustili na verejnosť prvé „detičky“ od pekelného bociana. Tak ako pre zvyšok sveta, tak aj pre nás začala nová éra – nový začiatok.

​Počas osemročnej plavby plnej nástrah búrok a bleskov, vzostupov aj pádov, ale aj slnečného bezvetria sme konečne objavili ostrov! V ruinách prasacích fariem sme vykopali hlboké artézske studne a použili recepty našich predkov uchované v komínoch spaľovní….ale no…dosť bolo LSD! Pevne veríme že už tento rok navždy zakotvíme na neprebádanom novom území menom REMESELNÝ PIVOVAR HELLSTORK.

 Áno…po viac ako 8 rokoch varenia a plaviac sa po celom bývalom Československu, sa nás bocian ide natrvalo uhniezdiť, vystúpiť z pekla a tak definitívne rozprestrieť svoje krídla kreatívnosti.

OCENENIA PIVOVARU:
RateBeerBest Awards - ​Best Brewer of Slovak republic 2019
RateBeerBest Awards - ​Best Brewer of Slovak republic 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Sládok roka 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2017
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2016
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Inovátor roka 2016
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2015

 


Zdroj: https://www.hellstork.sk/pivovar-bar/o-pivovare/